0

Yumurta İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

yumurta ile cilt bakımıBir protein, ve B vitamini kaynağı olan yumurtanın cilde faydalarını aslında tahmin etmek zor değil, ama yumurta ile cilt bakımı yapmak pek çoğumuz için pek de bilinen bir uygulama değil. Oysa yumurta, cilt bakımı için hem kolay kullanılan bir malzemedir, hem de etkileri oldukça fazladır. Bu yazımızda sizlere, hem yumurta ile cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun farklı yanıtlarını, hem de yumurtanın cilde faydalarını anlatacağız…Radyo Dinle

Yumurta İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

• İlk olarak bir yumurtayı kırıp, köpürene kadar çırpın. Sonrasında yüzünüzü, ve boynunuzu ılık su ile yıkayın. Ardından yumurtayı, yıkadığınız bölgelere uygulayın, ve 15 – 20 dakika kadar bekleyin. Ardından yumurtayı ıslak bir bezle silin, sonrasında da yüzünüzü, ve boynunuzu yıkayın. Yumurta ile cilt bakımını bu şekilde gerçekleştirecek olursanız, yumurtanın cilde faydaları arasında yer alan nemlendirme, sıkılaştırma, ve cilt rengini eşitleme etkilerinden yararlanmış olursunuz.

• Bir yumurtayı kırıp beyazını alın, önce biraz çırpın, sonrasında içerisine iki kaşık limon suyu, ve yarım kaşık bal ilave ederek yeniden çırpın. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın, ve hazırlamış olduğunuz yumurtalı karışımı cildinize uygulayın. Ortalama 10 – 15 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem sivilce, ve aknelerinizden kurtulabilir; hem de cildinizi sıkılaştırmaya katkı sağlamış olursunuz.

• Bir tane yumurta sarısını alıp iyice çırpın; ve köpürmesini sağlayın. Sonra göz kapaklarınızı yıkayın, ve kurulayıp, hazırladığınız yumurta sarısını göz kapaklarınızın üzerine sürün. Gözlerinizi kapatın; ve kurumasını bekleyin. Ardından yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu sayede, göz kapaklarınızı kaldırabilir, bölgedeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

• Yumurta ile cilt bakımında, yumurtanın her bir kısmını kullanmanız mümkün. Yumurtanın cilde faydaları arasında yer alan göz altı şişlik; ve kırışıklıklarını gidermek için yumurta kabuğu zarından yararlanmanız gerekiyor. Bunun için önce göz altınızı yıkayın, ve kurulayın. Sonrasında yumurtayı kırıp, içini kabuğundan ayırın. Ardından yumurta kabuğu zarını dikkatli bir şekilde çıkartıp, göz altı bölgenize yerleştirin. Yumurta kabuğu zarının gözlerinizle temas etmemesine de özellikle dikkat edin. Ve sonrasında, gözlerinizde çekilme hissedene kadar bekleyin. Ardından temizleyip, bölgeyi kurulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.