0

Yumurta Akı Maskesi Yararları

Yumurta akı maskesi, çok eski zamanlardan bu yana cilt bakımı ve saç bakımında, Araplar, Mısırlılar ve Çinliler tarafından kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan yüksek miktardaki Kalsiyum ve Protein, yumurta akı maskesini cilt için de saç için de değerli kılmaktadır. İlerleyen bölümlerde öncelikle yumurta akı maskesi yararlarından söz edeceğiz. Sonrasında da yumurta akı maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağız. Eğer gözeneklerinizin geniş olması dolayısı ile içine dolan kirlerden, kötü görünümünden ve cildinizde bulunan ölü derilerden rahatsızsanız, yumurta akı maskesini mutlaka gözden geçirmelisiniz.Radyo Dinle

Yumurta Akı Maskesi Yararları

■ Gözeneklerinizin büyüklüğünden şikayetçi iseniz yumurta akı maskesi yararları arasında yer alan büzücü etkiyi değerlendirmeli ve gözeneklerinizi sıkılaştırmalısınız. Bu etkiden yararlanmak için bir tane taze sıkılmış limonun suyunu bir tatlı kaşığı yumurta akı ile karıştırın ve sonrasında cildinize uygulayın. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. Sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu işlemi haftada iki kere uygulamaya devam ettiğinizde etkin sonucu kısa zamanda elde edeceksiniz.

■ Yumurta akı maskesi yararları arasında kırışıklıkların giderilmesinden de söz etmek gerekir. Bu maske ile cildinizin pürüzsüz, kusursuz ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizin sıkılaşmasına katkıda bulunan yumurta akı maskesi, aynı zamanda cildinizi koruyucu etki de göstermektedir.

■ Kabarcıklar, alerjik reaksiyonlar ve güneş yanıklarından kurtulmak için de yumurta akı maskesini kullanabilirsiniz. Güneş yanıkları ile özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşırsınız. Ancak eğer yumurtaya karşı bir alerjiniz söz konusu ise yumurta akı maskesini ya kullanmayın; ya da ilk olarak küçük bir bölgede deneyip sonrasında bir sorun ile karşılaşmazsanız kullanın.

Peki tüm bu etkilerden yararlanmak için yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

• 1 çorba kaşığı yulaf unu
• 1 çorba kaşığı üzüm pekmezi
• 1 tane yumurta akı
• 1 tane cennet hurması

■ Cam bir kasenin içine ilk olarak yumurta akını alın ve üzerine de cennet hurmasını ilave ederek malzemeleri karıştırıp püre haline gelmesini sağlayın.
■ Hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine üzüm pekmezini ve yulaf ununu da ilave edin. Yeniden tüm malzemeleri iyice karıştırın.
■ Macun haline getirmiş olduğunuz yumurta akı maskesini cildinize iyice yedirin.
■ Bu şekilde 20 dakika bekleyip, ardından da yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yumurta akı maskesi cildinizde çok kalır ve kurursa, çıkartmakta zorlanacağınızı belirtmeden geçmeyelim.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.