0

Yoğurt Maskesi Neye İyi Gelir?

yoğurt maskesi neye iyi gelirCildimiz için ev ortamında neler yapabileceğimizi çok sık sizlere aktarıyoruz, çünkü gerçekten de etkili sonuçlar elde edebilmek için, sadece mutfağınızdaki malzemeleri kullanmanız yeterli olabiliyor. Bu yazımızda size yoğurt maskesi ile ilgili bilgi aktararak, yoğurt maskesi neye iyi gelir, ve yoğurt maskesi nasıl yapılır sorularının yanıtlarını aktaracağız. Ama hemen belirtelim, işiniz kolay dediysek, çok da kolaya kaçmamalı, yoğurt maskesini yapmak için ev yoğurdu hazırlamalısınız. Marketten alacağınız hazır, meyveli yoğurtlar… gibi şeylerle, yoğurt maskesinin sonuçlarından istediğiniz şekilde yararlanamazsınız. Gelin şimdi bilgilerimizi edinmeye başlayalım…Radyo Dinle

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildiniz yağlı ise yağı azaltılmış, değilse normal ev yoğurdu kullanarak yoğurt maskesini hazırlayabilirsiniz. Kullanacağınız kadar yoğurdu bir kap içerisine alıp, güzelce çırpmanız, sonrasında da yüzünüzE, ve boynunuza eşit miktarda uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız. Yoğurdu parmak uçlarınızla, cildinize fazla bastırmadan uygulamalısınız. Ardından cildinize çok fazla dokunmayın ki yoğurt eşit miktarda cildinizde kalsın. Böylece kurumasını bekleyin.

Yoğurt maskesinin cildinizde kuruması, cildinizin, yoğurdun içeriğindeki besleyici değerleri tam olarak aldığını ifade etmektedir. Sonrasında ılık su ile yıkayabilir, yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulayabilirsiniz. Ama bu işlemleri yaparken de cildinize çok fazla bastırmamaya özen göstermelisiniz.

Yoğurt Maskesi Neye Yarar?

• Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
• Lekeleri giderir
• Cilt hücrelerini yenileyerek, cildin taze, ve nemli olmasını sağlar.
• Yaşlanma etkilerini geciktirir
• İçeriğindeki yoğun B vitamini, Çinko, Kalsiyum… sayesinde cildi besler.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.