0

Siyah Noktalar Neden Çıkar?

siyah-noktalar-nasil-gecerBiz kadınlar, her zaman güzelliğimize önem verir, ve biliriz ki, çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır… Ancak bakımımıza, burnumuzdaki siyah noktaların gölge düşürdüğü zamanlar olabilir… Peki siyah noktalar neden çıkar; ve nasıl geçerler? Yazımız içerisinde, Siyah Noktalar hakkında detaylı bilgiye sahip olarak, siyah noktalar nasıl geçer sorusunun yanıtlarını da alabileceksiniz.Radyo Dinle

Siyah Noktalar Neden Çıkar?

Siyah noktalarımız aslında, bizim vücudumuzdaki kendi yağlarımız, ölü cilt hücrelerimiz, bakteriler; ve kirin, gözeneklerimizi tıkaması sonucu ortaya çıkar. Yüzün daha çok, alın, burun, ve çene bölgesinde, bazen şişlikler, bazen de sadece renk değişimleri ile kendini gösterir. Kurtulmanın farklı yöntemleri var olsa da, asıl yöntemin, cilt temizliğinde gizli olduğunu, gözeneklerin açılması ile, söz konusu maddelerin bu bölgelerde birikiminin söz konusu olmayacağını belirtmeliyizç Şimdi farklı yöntemlerle, güzelliğimize gölge düşüren siyah noktalar nasıl geçer, bunu inceleyelim:

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

• Her şeyin öncesinde, akar suyun kir tutmadığı hepimiz tarafından bilinir. Bu nedenle, cilt temizliği için, fırsat buldukça yüzünüzü akar su ile yıkayın. Cilt tipinize uygun bir sabun ile de uygun zamanlarda, örneğin dışardan eve geldiğinizde, ve sabahları uyandığınızda cildinizi sabunlayın, ve bu şekilde gözeneklerinizin tıkanmasını önlemiş olun.

• Siyah noktaları giderebilmek adına, kozmetikten de yardım alabilirsiniz, ve bunun için geliştirilmiş burun bantlarını kullanabilirsiniz. Anlık olarak çözüm sunsalar da, bu bantların, sonrasında siyah noktaların yeniden çıkmasını önlemeyeceğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

• Gün içerisinde ellerinizi cildinizden uzak tutmalı, cildinizin hava almasını engellememeli, elinizdeki ter; ve kirin de cildinize bulaşmasına engel olmalısınız. Bununla birlikte, gözeneklerinizi daha fazla tıkamaması adına, uyumadan önce mutlaka cildinizdeki makyajı güzelce temizlemelisiniz.

• Sarımsak, soğan, çemen, ya da limon suyu ile hazırlanan maskeleri de cildinize uygulayabileceğinizi, böylece siyah noktalarınızdan kurtulabileceğinizi belirtmeden yazımızı noktalamayalım.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.