0

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

siyah noktalar nasıl geçerBiz kadınların canını en çok sıkan cilt problemleri arasında siyah noktalar yer almaktadır. Peki siyah noktalar için ne yapılabilir? Siyah noktalara ne iyi gelir? Siyah noktalar nasıl geçer? Yazımızın ilerleyehn bölümlerinde merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını bulabilecek, siyah noktalar için çözüm üretebileceksiniz. O halde sizi daha fazla bekletmeden hemen bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?
Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Her şeyin öncesinde, eğer siyah noktalar için bir şeyler yapmak istiyorsanız, makyaj ile işinizin bitmesinden hemen sonra cildinizi makyajdan arındırmalısınız. Unutmayın, makyaj malzemeleri; ya da kir gözeneklerin tıkanmasına neden olur; ve bu durum size siyah nokta olarak geri dönüş yapar. Bu nedenle, makyajınızı kesinlikle doğru bir şekilde temizleyin, ve cilt tipinize uygun temizleyicileri, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer mutlaka kullanın.

Siyah noktalar için iki haftada bir cildinize buhar terapisi de uygulayabilirsiniz. Bunun için bir tencerenin içerisine sıcak su doldurun; ve yüzünüzü havlu ile kapatıp, suyun buharına doğru tutun. Cildinizin yumuşamasını, yağ; ve kir birikintilerinin rahat çıkmasını olanaklı hale getiren buhar uygulamasını on dakika gerçekleştirmenizin sonrasında cildinize peeling uygulayabilir, ya da nazik hareketlerle kalan siyah noktaları kolayca çıkartabilirsiniz.

Siyah noktalara ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında cildin nemlendirilmesinin gerekliliği de yer almaktadır. Cilt temizliğini sabah, ve akşam olmak üzere günde iki sefer yapmanız gerektiğini belirttik; bunun hemen sonrasında yapmanız gereken cilt nemlendirme işlemi de siyah noktalar için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Cildin buz ile yıkanması da, siyah noktalar nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Kesin çözüm olmasa da acil gereksinim duyulduğu zamanlarda buz, gözeneklerin küçülmesine de katkıda bulunmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.