0

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar?

İster kuaförde, isterse de evde boyadığımız saçlarımız için kullandığımız saç boyası zaman zaman cildimize bulaşabiliyor. Saçımı boyarken yüzüme bulaştı dediğimiz anda, aslında bazı boya çıkartıcı malzemeler ile boyayı ciltten çıkartmak mümkün. Ancak özellikle göze yakın bölgelerde problem söz konusu ise söz konusu boya çıkartıcılar gözde yanmalara neden olabiliyor. Peki saç boyası yüzden nasıl çıkar, saç boyası ciltten nasıl çıkar sorularının doğal yanıtları arasında yer alan önerilerimiz neler?Radyo Dinle

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar?
Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar?

■ Bir makyaj temizleme pamuğu ya da kulak temizleme çubuğunun üzerine bir miktar alkol uygulayın. Sonrasında bu alkolün üzerine bir damla da bulaşık deterjanı alın. Saç boyasının bulaştığı bölgeleri temizlemenizin sonrasında cildinizi temizlemeyi ise unutmayın.

■ Üç yemek kaşığı kabartma tozunun içerisine bir çorba kaşığı bulaşık deterjanını ekleyip malzemeleri birbirine karıştırın ve sonrasında, saçımı boyarken yüzüme bulaştı dediğiniz yerlere bu karışımı uygulayın. Hem lekelerden kurtulacak, hem de cildinizdeki ölü derilerin yok olduğunu göreceksiniz.

■ Son çare olarak, tüm denediğiniz yöntemlerin işe yaramadığını düşünüyorsanız, cildinize elma sirkesi uygulayın. Ancak elma sirkesinin hassas ciltleri tahriş edebileceğin unutmayıp, bu durumun sizde sorun yaratmayacağından emin olun öncelikle.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.