0

Limonla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sebze ve meyvelerin şekil itibari ile benzediği organa iyi geldiğine inanılır. Limonun pürüzsüz dış yüzeyinin de pürüzsüz bir cildi temsil ettiğine inanılıyor. Bu nedenle sizlere limonla cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan limonla cilt bakımı önerilerinde bulunacağız. Bu uygulamaları yerine getirdiğinizde, limonun cilde faydalarından üst seviyede yararlanmış olacaksınız.Radyo Dinle

Limonla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

■ Limonun cilde faydalarından ilki, cildi temizleme etkisidir. Limonla cilt temizleme işlemi için, sıkmış olduğunuz limon suyunu pamuğa alıp, cildinize; özellikle de cildiniz yağlı ise T bölgesine uygulayın. Bu şekilde biraz bekleyin. Sonrasında cildinizi sadece su ile durulayın. Aynı uygulamayı bir kaç kere tekrarladığınızda, cildinizdeki yağın dengelendiğini görebileceksiniz.

■ Cildinize, herhangi bir etkisi dolayısı ile kullanmış olduğunuz maskelerin sonrasında, limonla cilt bakımına devam edebilir, bu noktada da limonu tonik olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde, yapmış olduğunuz maskenin etkinliğini arttırmış olacağınızı söyleyebiliriz.

■ Limonun cilde faydalarından bir diğeri de sivilcelerin büyümesini önlemektir. Bu noktada, yeni çıktığını fark ettiğiniz bir sivilce varsa, içerisine pamuk batırarak almış olduğunuz limon suyunu sivilcenin üzerine uygulayın. Ardından da limon suyunun kurumasını bekleyip cildinizi su ile durulayın. Sonraki gün sivilcenin etkisinden kurtulacaksınız.

■ Sahip olduğunuz cilt lekeleri ile başınız dertte ise özellikle de güneş lekesi ya da sivilce lekeleri ile başa çıkmaya çalışıyorsanız, eşit miktarda sirke ve limon suyunu karıştırarak, düzenli aralıklarla lekelerin üzerine uygulayın. Her ikisi de asitli olan limon suyu ve sirke cilt lekelerinin rengini açarak, cildinizin beyazlamasını sağlayacaktır.

■ Limonun cilde faydalarından bir diğeri de el bakımı yapmasıdır. Güneşe çıkmayacağınız bir zamanda, içerisinde limon suyu bulunan bir kase içerisine ellerinizi batırırsanız, yumuşak olacak olan elleriniz ve bakımlı tırnaklarınız olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.