0

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Kalın kaş modası son zamanlarda başını alıp gitmiş durumda. Ancak kaşları kalınlaştırma yolları arasında yer alan, kalem ile doldurulmuş kaşlardan söz etmiyoruz. Kaş kalınlaştırma yöntemleri arasında yer alan doğal alternatifler ile evde, kolay uygulanabilir işlemler bulunmakta. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, kaşları kalınlaştırmak için ne yapmalıyız sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Düzenli uygulamalarla, kalın kaşlara sahip olabileceğinizi ve güzelliğinize güzellik katıp, modayı da yakından takip etme şansı bulacağınızı belirtelim.Radyo Dinle

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmalıyız?

■ Kaşlarınız siyah ise sizin için kaş kalınlaştırma yöntemlerinden ilki karanfil ile uygulanmaktadır. Yapmanız gereken tek şey: Karanfilin arkasını yakmak ve sonrasında kaşlarınızın arasındaki boşluklara, elde etmiş olduğunuz siyah renkteki karanfil kapatıcısını uygulamaktır. Karanfil doğal, siyah renkte bir kapatıcıdır. Kaş köklerinizin hava almasını engellemez. Far ya da kalem ile de aynı boşlukları doldurabilirsiniz, ama onların kaş köklerinin hava almasına engel olacağını unutmamalısınız.

■ Kaş kalınlaştırma yollarından bir diğerini ise muhtemelen hepimiz biliyoruz. Tabi ki sarımsaktan söz ediyoruz. Sarımsak, kaş köklerinin güçlenmesine katkıda bulunan doğal bir antibiyotiktir; her ne kadar kokusu rahatsız edici olsa da… Siz yine de kokusuna dayanamıyorsanız, sarımsak yağını, vereceğimiz tarifte, sarımsak yerine de kullanabilirsiniz. Tarifimizi uygulamak da oldukça kolay. Bir diş sarımsağı, elinizle, ortadan ikiye bölün. Sonrasında, gece yatmadan önce, kaşlarınızın çıkış yönüne doğru, içerisinde bulunan suyu elinizle olabildiğince sıkarak sürün. Ardından da, bir pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağı damlatıp, kaşlarınızın üzerine bu yağ ile masaj yapın. Sabah uyandığınızda, yüzünüzü iyice yıkamayı unutmayın.

■ Kaş köklerinizi, sadece kaşlarınıza süreceğiniz bir takım doğal besinlerle güçlendiremezsiniz. İçerden de destek gerekir. Bu nedenle, lifli besinleri bol tüketmeniz gerekir. Özellikle yeşil sebzelerin içeriğinde bulunan lif, oldukça etkili kaş kökü besleyicidir ve kaşların kökten uca bakımını sağlar. İçeriğinde A, C, E ve B3 vitaminlerini bulunduran besinlerden destek almayı da unutmayın ki daha etkin sonuçlar elde edebilesiniz.

■ Sarımsak kadar gündemde olan ve bilinen kaş kalınlaştırma yöntemlerinden bir diğeri de badem yağıdır. Badem yağının tahrişe neden olmamasının yanında, düzenli kullanım halinde etkin sonuç vereceğini de unutmamak gerekir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kaş köklerine badem yağını, kaş fırçası ile sürmekten ibarettir.

■ Kaş köklerini kalınlaştırıp gürleştirmek, sağlamlaştırarak daha dolgun görünmelerini sağlamak için, kaş köklerinize kulak çubuğu ile Hint yağını uygulamanız yeterli olacaktır. Hem badem yağı; hem de Hint yağının, sadece kaşlar değil, kirpikler üzerinde de çok etkili olduğunu belirtmek gerekir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.