0

Göğüs Kırışıklığı Nasıl Önlenir?

Yaşlanmanın en önemli belirtileri arasında kırışıklıklar gelir ve bu kırışıklıkların genellikle yüzde olduğunu düşünerek bizler önemli bir yanılgıya düşer; göğüs kırışıklığı için gerekli önlemleri alamayız. Yazımız içerisinde sizlere, göğüs kırışıklığı nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan, göğüs kırışıklığını önlemenin yollarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Göğüs Kırışıklığı Nasıl Önlenir?

■ Göğüs kırışıklığını önlemenin yollarından ilki, geceleri sırt üstü yatmak ve uyumadan önce her iki kolunuzun altına da yastık yerleştirmek: Bu şekilde uyumaya alışmak konusunda zorluk yaşayabilirsiniz, ama cildinizdeki değişim bir kaç hafta içerisinde kendini gösterdiğinde, neden bu şekilde yatmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca, bu şekilde uyumak sizin sırt ağrılarınızı da önleyecektir.

Göğüs Şekillendirmenin Doğal Yolları

■ Uyku sırasında almış olduğunuz ve farkına dahi varmadığınız pek çok pozisyon göğüs kırışıklığına neden olmakta. Sırt üstü yatmanın ise en uygun pozisyon olduğunu belirttik. Ancak farkına varmadan sağa sola dönebilirsiniz. Bunu önlemek için ise etrafınıza farklı nesneler yerleştirmeyi deneyin. Bu şekilde en verimli uykunuzu uyuyacağınızdan da şüpheniz olmasın.

■ Uyurken dizlerinizin altına yastık yerleştirin. Bu şekilde vücudunuz ile dizleriniz arasında bir seviye farkı oluşacak ve bu fark göğüs kırışıklığını önlemek adına kan dolaşımını hızlandırma etkisi gösterecektir. Aynı yöntem dizlerinizde gerilim ve ağrı oluşumunu önlemek adına da işinize yarayacaktır.

Göğüs Sıkılaştırma Yöntemleri

■ Ortopedik yastığınız varsa, uyku sırasında başınızın dinlenmesi adına oldukça işinize yarayacaktır. Ancak yoksa, rulo yaptığınız havluyu başınızın altına yerleştirebilirsiniz. Bu da göğüs kırışıklığını önlemek adına denenebilecek önemli yöntemlerden biridir.

■ Kullanmakta olduğunuz yatağın da payı amaç için büyük. önem taşımaktadır. Rahat ettiğiniz için tercih ettiğiniz yumuşak yataklar değil, hem omurga, hem de kan akışı için sağlıklı olan sert ve yaylı yatakları tercih etmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Evde Göğüs Büyüten Yöntemler

■ Kırışıklıkların erken yaşlarda oluşmaması için yapmanız gereken bir diğer şey de, bölgeyi nemlendirmenizdir. Nemlendirme işlemini, gece yatmadan önce uygulamanız önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.