0

Eldivenle Tüy Almak

İstenmeyen tüyler, sadece kadınların değil, erkeklerin bile başının belası ve epilasyon da bu nedenle yaptırılıyor. Ancak çıkan haberler, epilasyondan korkmamıza neden olabiliyor. Ağda ile tüy almak istediğimizde canımız yanıyor. Jilet kullandığımızda batık yapıyor… Kısacası yukarı tükürsek bıyık, aşağı tükürsek sakal… Peki istenmeyen tüylerden nasıl kurtulacağız? Bu soruyu büyüklerimize sorduğumuzda bizlere eldivenle tüy almaktan bahsederler. Ancak moderniz ya, kocakarı yöntemi der ve uygulamayız. Ama eldivenle tüy almak, tüylerin kökten gitmesi anlamına gelir ve uzun süre çıkmaları söz konusu değildir. Ama istenmeyen tüyler için kullandığımız diğer yöntemlere göre, eldivenle tüy almak bizim daha uzun zamanımızı alır. Peki eldivenle tüy nasıl alınır? Eldivenle tüy almak batık yapar mı? Eldivenle tüy almanın zararları var mıdır? Eldivenle tüy almak tüyleri azaltır mı? Merak ettiğiniz tüm bu sorular ve daha fazlasını ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz. Yeter ki sizin eldivenle tüy almak için gerekli zamanınız ve sabrınız olsun…Radyo Dinle

Eldivenle Tüy Nasıl Alınır?

■ İlk olarak istenmeyen tüylerden arındıracağınız bölgeyi sabunlayıp, sonrasında da durulayın. Ardından da bölgeyi çok iyi kurulayın ki ıslaklık kalmasın.
■ İstenmeyen tüylerinizin olduğu bölgeyi, eldivenle tüy almak için hazırlamanızın sonrasında, bölgeye bebek pudrası sürün ve pudranın miktarı biraz fazla olsun. Bu şekilde, acıma hissini ortadan kaldırmış olacaksınız.
■ Artık elinize bir ameliyat eldiveni takın ve yavaş yavaş tüylerinizi çekmeye başlayın. İşleme ilk başladığınızda canınız yanacak ve bebek pudrasının işinize yaramadığını düşüneceksiniz; ama zamanla bölge uyuşacak ve acıma hissi ortadan kalkacaktır.Sadece biraz dayanmaya çalışın.

Eldivenle Tüy Almak Batık Yapar Mı?

Eldivenle tüy alma işleminde kıl köklerini de alacağınız için, batık gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Eldivenle Tüy Almak Tüyleri Azaltır Mı?

Kıl köklerinin alınabilirliğinin bulunması dolayısı ile eldivenle tüy almak kıl köklerini zaman içerisinde zayıflatır ve dolayısı ile de tüylerinizin zamanla azalması durumu söz konusu olur. Ağdaya kıyasla derinin sarkmasını önleyen eldivenle tüy alma işlemi, aynı zamanda gözeneklerin genişlemesine de engel olmaktadır.

Eldivenle Tüy Almanın Zararları

Hiç bir zararı olmayan bu yöntemin tek dezavantajı, daha fazla zaman gerektirmesi ve daha çok acıya sebebiyet vermesidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.