0

Dudak Çevresi Kırışıklıklarının Nedenleri

Dudak çevresi, cildin göz çevresi ile birlikte en ince ve hassas noktalarından bir tanesidir. Bu nedenle peeling yaparken, zarar vermemek için göz çevresine ve dudak çevresine uygulamamak gerektiği hep belirtilir. Ancak dudak çevresi kırışıklıkları ile erken yaşlarda karşılaşabiliriz. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudak çevresinde kırışıklık hepimiz için kaçınılmazdır. Ancak erken yaşlarda yaşamamak için dudak çevresi kırışıklığına neden olan etkenleri bilmemiz ve sonra da ortadan kaldırmamız gerekmektedir.Radyo Dinle

Makyaj yapıyorsanız, kesinlikle dudak çevresi kırışıklığını önlemek için, makyajınızı temizlemeden uyumamalı, fondöten ve pudra kullanımında çok dikkatli davranmalısınız. Sigara içmemeli, su içerken bile dikkatli olmalısınız. Dudak çevresinde kırışıklık oluşmasını tetikleyen etkenleri teker teker gözden geçirelim, ve bu yanlışları yapmamaya dikkat edin.

Dudak Çevresi Kırışıklıklarının Nedenleri

■ Yeterli Su Tüketmemek: Günde en az iki litre su içerseniz, vücudunuz genç kalır, kaybettiği esnekliği geri kazanır ve toksinleri atabilir. Aksi halde yaşlılığa davetiye çıkartıyorsunuz demektir; ayrıca sağlıklı yaşamın temelidir su.

■ Sigara İçmek: Sadece dudak çevresinde kırışıklık değil, sigara tüm ciltte yaşlanmaya neden olmaktadır ve ayrıca sağlıklı yaşam için de uzak durulması gereken en zararlı alışkanlıklardan bir tanesidir. Dudak çevresi kırışıklıklarına maruz kalmamak için hemen sigarayı bırakmalısınız.

■ Dudakların Kurumasına İzin Vermek: Dudak çevresi kırışıklığının bir diğer nedenidir bu. Kuruluğun ortaya çıkmaması için dudak çevresini sık sık nemlendirmeniz ve bunun için de dudak kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

■ Ağda Yaptırmak: Kadınlar kaş – bıyık aldırırken, bıyıklarından sir ağda ile kurtulmayı tercih ediyorlar, iple aldırmaktan daha iyi ve acısız geliyor. Ancak, ağda dudak çevresi derisinin zamanla incelmesine ve dudak çevresinde kırışıklıklara neden oluyor. Bu nedenle ip ya da epilasyonun en mantıklı yöntem olduğunu unutmamalısınız.

■ Ölü Deriyi Arındırmamak: Dudaklarınıza zaman zaman peeling yapmanız gerekmektedir. Ancak cildinize uyguladığınız peelingi dudaklarınıza uygulamamalısınız. Şeker ve Hindistan cevizi yağını karıştırarak ya da kahve telvesi ile dudak peelingi yapabilir ve dudak çevresindeki ölü deriden kurtulabilirsiniz. Bu sayede dudak çevresi kırışıklıkları ile de başa çıkmış olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.