0

Ağda Yapmanın İncelikleri

ağda yapmanın incelikleriGenellikle kadınların, 10 – 15 günlük aralıklarla tekrarlamak durumunda kaldığı ağda yapmanın püf noktaları, ağda yapmanın pratik yolları; ve ağda yapmanın incelikleri hakkında bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Hem daha etkili sonuçlar elde edebilmek, hem daha az acı hissetmek, hem de işlemi daha kısa sürede bitirerek, hayatınızdan ağdanın çaldığı zamanı kısaltmak adına bilmeniz gereken detayları, zaman kaybetmeden sizlere aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Ağda Yapmanın Püf Noktaları
Ağda Yapmanın Pratik Yolları
Ağda Yapmanın İncelikleri

• Pek çok kişi ağda yapmayı, duş, ya da banyo öncesine bırakmakta, sonrasında da temizlenmeyi uygun görmektedir. Ancak, olması gereken, ağdanın temiz cilde uygulanmasıdır. Böylece, ağdanın ciltte daha etkin sonuçlar yaratması durumu söz konusu olur, daha etkin sonuçlar elde edilir, yapılan ağda daha uzun süre kalıcı olur.

• Ağda sırasında terlememek de önemlidir. Yaz aylarında ise bu pek de kolay değildir. Ancak, terlememek için de yapabileceğiniz şeyler var. Örneğin, eğer cildinizi temizleyerek ağda yapmaya hazır hale getirdikten sonra pudra uygularsanız, hem kısa tüyleri de daha kolay alırsınız, bu sırada da terlememiş olursunuz.

• Ağdayı, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru uygulamalısınız. Hassas bölgelerde tüyler farklı yönlere doğru çıkabilir. Bu nedenle, hem uygulamayı doğru yapmak, hem de aynı zamanda, pek çok kadının korkulu rüyası olan acıyı azaltmak adına, büyük değil, küçük bez parçaları ile ağdayı cildinize uygulamalısınız.

• Ağda yapmanın püf noktaları arasında, ağda öncesinde çok uzun olan tüylerin makas ile kısaltılmasının gerekliliği de yer almaktadır. Kısa tüylerin ağda ile alınması ne kadar zor ise, uzun tüylerin alınmasının da o kadar çaba gerektirdiğini belirtmeden geçmemeliyiz.

• Ağda yaparken acıyı azaltmak adına yapabileceğiniz bir diğer şey de, ağdayı cildinize, tüylerin çıkış yönüne doğru uygulamanızın gerekliliğidir. Bu sayede canınız daha az acıyacağı gibi, aynı zamanda ağda işleminin daha etkin sonuç vermesi de olanaklı hale gelmiş olacaktır.

• Ağda yapmanın pratik yollarından diğeri ise, ağdanın yapışık olduğu bezin hangi yöne doğru çekilmesinin bilinmesinin gerekliliğidir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uyguladınız, ancak çekerken, bunun tam tersini uygulamanız gerekecektir. Ve işlemi hızlı şekilde gerçekleştirmelisiniz.

• Ağda yapmanın hemen sonrasında cildinize nemlendirici krem uygulayarak, ağda dolayısı ile ortaya çıkan hassasiyeti gidermeli; ve bir gün sonrasında da cildinize peeling uygulamalısınız. Böylece, batık oluşumunu önleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.