0

Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur ağda yapmak. Eğer bir kere, dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurarak ağda yaparsanız, ortalama iki ay boyunca rahat edersiniz. Peki ağda yaparken nelere dikkat edilmeli? Yazımız içerisinde, hem ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenleri; hem de ağda yapmanın kolaylıklarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

■ Her şeyin öncesinde, kullanacağınız ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde cildinizi kızartacak olan ağda, aynı zamanda tahrişlere de neden olacağı için çok sıcak kullanılmamalıdır.

Ağda İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm Mü?

■ Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, tüylerin kısa olduğu yerlerde ağda kullanımı gerçekleştirmemektir. Aksi halde, kıl batması sorunu ile karşılaşılır ki bu problemin çözümü her zaman çok da kolay olmayabilir.

■ Ağdayı gün içerisinde yapacağınız zaman da oldukça önemlidir. Ağda yaptıktan sonra, mümkünse güneşe çıkmamanız önerilir. Bu nedenle, akşam üzeri saatlerde ağda yapmak, kadınlara, gün içerisinde önerilen ağda zamanıdır.

Evde Ağda Nasıl Pişirilir?

■ Ağda işleminin sonrasında, bölgeyi soğuk su ile yıkamanız önerilir ve duş alıp, bölgeye ılık ya da sıcak su uygulamanız önerilmez. Ağda sonrası ılık ya da sıcak uygulamaların, kıl köklerinde kızarık görünüme neden olacağını unutmamalısınız.

■ Ağda yapmanın kolaylıklarından bir diğeri de, aslında hiç ağda yapmamaktır. Eğer istenmeyen tüyleriniz kısa ise, onları ağda ile almak yerine, tüy dökücü kremlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede, istenmeyen tüylerinizden beş dakikada kurtulmuş olursunuz.

Evde Ağda Nasıl Hazırlanır?

■ Peki ya batık tüylerden nasıl kurtulabilirsiniz? Bu sorunun en etkili çözümü: duş sırasında bölgeye kese yapmaktır. Ancak, kese ile hafif ovalamanıza rağmen kıl batmasından kurtulamadıysanız, bu durumda yapmanız gereken, bir cilt doktorundan yardım almak olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.