0

Adım Adım Kaş Şekillendirme

kaş şekillendirmeSon zamanlarda kadınlar arasında popülerleşen gür; ve dolgun kaşlar, beraberinde kaş şekillendirme hakkında bilgi sahibi olmanın gerekliliğini getiriyor. Eğer kaş şekillendirme yöntemleri; ve kaş şekillendirme tekniklerini bilmez; ve dolgun, aynı zamanda da gür kaşlara sahip olmayı tercih edersek, kaşlar yüzümüzü kara bir bulut gibi örtebiliyor… Peki bu kadar önemli olan kaş şekillendirme ile ilgili neler bilmeliyiz?Radyo Dinle

Kaş Şekillendirme Yöntemleri
Kaş Şekillendirme Teknikleri

• Kaşlarınızın her şeyin öncesinde gözlerinizi belirginleştiriyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Biraz önce belirttik: kaşlarınız gözlerinizi kapatıp karartmamalı, daha belirgin olmalarını sağlamalı; ve size genç bir görünüm sunmalı… Bu anlamda, her ne kadar dolgun, ne kadar gür kaşlar da isteseniz, kaşlarınızı şekilli, ama çok ince olmayan bir şekilde almanız gerekmektedir.

• Kaş şekillendirme yöntemlerinden herhangi birini denemeden önce, kaşlarınızın yeterli uzunluğa geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu nedenle, kaş şekillendirme adına bir adım atmadan önce, kaşlarınızın istediğiniz uzunluğa gelmesi için beklemenizi öneriyoruz…

• Kaş şekillendirme tekniklerini uygulamaya, kesinlikle ağda ile başlamamalısınız. Bunun en önemli nedeni, kaşların göz çevresinde bulunması; ve göz çevresinin cildimizin en hassas noktası olmasıdır. Bir diğer neden ise, ağda yapıldığında, kaş şeklinin bozulmasının çok mümkün olduğudur. Tüm bu sebepleri göz önünde bulundurarak, kaşlarınızı tek tek, cımbız ile almanızı öneriyoruz.

• Kaşlarınızı daha dolgun, ve gür göstermek için, onları mutlaka kaş kalemi ile boyamanız gerekmektedir. Bunun sonrasında ise kaş fırçası ile yukarı doğru taramalısınız. Ve eğer ardından, kaşlarınızın çok uzun olduğunu gördüyseniz, hafifçe yana doğru taramanız önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.