0

Okul Çantasının Ağır Olmasının Sonuçları

Hepimizin malumu olduğu üzere çocuklarımız okula başladı. Okul hayatı bazı çocuklar için alışılmış bir süreç olsa da, bazı çocuklar için yeni başlayan bir maceradan ibaret. Çünkü onlar henüz okula yeni başlamaktalar. Ve ne yazık ki, okul çantasının ağırlığı, henüz gelişme çağında olan çocukların omurga sağlığını tehdit edebiliyor. Boyun, sırt, bel ağrılarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle okul çantasının üç kilodan fazla olmaması, uzmanlar tarafından öneriliyor.Radyo Dinle

Okul çantasının ağır olması, okul çantasının seçiminin yanlış yapılması, çocukların okul çantasının doğru kullanımını bilmemesi, okul sıralarındaki yanlış oturma pozisyonları… gibi pek çok etken, çocuklarımızın omurga sağlığını, onların tam da gelişme döneminde bozuyor. Bu nedenle velilere; yani bizlere düşen görev oldukça büyük.

Okul çantalarının ağır olması çocuklarda skolyoz hastalığına dahi neden olabiliyor. Bu nedenle, çocuklarınıza, kendi ağırlıklarının taşıyabileceği ağırlıkta okul çantası kullandırmanız çok önemli. Ancak hepimiz biliyoruz ki, okula götürülmesi gereken ders kitapları, araç-gereçler… okul çantalarının ağır olmasına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız halinde, ya çocuğunuza, yerde sürüklenerek taşınabilen, valiz şeklinde okul çantası alın; ya da onlara, okul çantalarını taşımaları konusunda yardımcı olun.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.