0

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Anlaşılır?

bebeklerde gaz sancısının belirtileriPek çok bebeğin, doğum sonrasındaki ilk güzel günlerini işkenceye çeviren, bebeklerde gaz sancısından yazımız içerisinde söz etmeye çalışacağız. Bebeklerde gaz sancısı daha çok erkek bebeklerde görülmekle birlikte, kız bebeklerin de başlarının belası olarak görülebilmektedir. Peki bebeklerde gaz sancısı nasıl anlaşılır? İşte bebeklerde gaz sancısının belirtileri:Radyo Dinle

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Anlaşılır?

• Bebeklerde gaz sancısının belirtilerinden ilki, ağlamadır. Ancak bu ağlama, bebeğin şiddetli bağırması ile gerçekleşir, ve beraberinde bebek, ayaklarını da yukarı doğru çekmektedir.

• Bebeklerde gaz sancısının belirtileri, kendini genel olarak akşam saatlerinde gösterir. Bu genellemeyi net bir şekilde belirtmek zor da olsa, 18:00 sonrasında başlayan belirtiler, ortalama üç saat kadar da sürebilmektedir.

• Bebeklerde gaz sancısının belirtileri genel olarak, doğumun ikinci haftasında başlar, ve dördüncü haftaya kadar hafif şiddette devam eder. Sonrasında ise, şiddetini arttıran belirtiler gözlemlenebilir.

• Bebeklerde gaz sancısının anlaşılmasının bir diğer yolu da, bebeğin huzursuz olduğunun algılanabilmesidir.

Bebeklerde gaz sancısının üçüncü ayın sonuna kadar, hatta bazen altıncı aya kadar devam ettiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Bebeğinizde bu belirtileri görmeniz halinde, teşhis koyması için doktora götürmelisiniz. Kolik olarak adlandırılabilecek olan bebeklerde gaz sancısı, bir kalıcı hastalık olmamakla birlikte, görüldüğü dönemlerde,bebeği çok rahatsız etmektedir


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.