0

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli?

bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenlerEn değerli varlığınız olan bebeğiniz, sizin de çok şikayetçi olduğunuz bu sıcak yaz günlerinde nasıl bir ruh hali içerisinde? Yazın bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenler neler? Yazın bebek bakımında dikkat edilecek hususların listesi ne? Bebekler yazın nasıl giydirilmeli? Bu; ve bunun gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz:Radyo Dinle

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli?

Bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, özellikle yaz aylarında onun vücut ısısına uygun giysilerin giydirilmesinin gerekliliğidir. Çünkü biz kendimizin dahi ne giyeceğine karar veremezken, bebeğimiz bize derdini anlatabilme lüksüne de sahip değildir. Eğer ki bir yaşından küçük bir bebeğiniz varsa, giysilerinin mutlaka ince, pamuklu; ve vücudun hava almasına izin verecek türden olması gerekmektedir. Bebek yaz aylarında kesinlikle tek kat giydirilmelidir.

Bebek bakımında dikkat edilecek hususlar arasında, ona sentetik kumaşlar giydirmemenin gerekliliği de yer almaktadır. Kesinlikle bir kaç kat giydirilmemesi gereken bebek, aksi halde vücut ısısının yükselmesi nedeni ile çok fazla sıvı alımına gereksinim duyacaktır. Terleyeceği için vücudunda su; ve tuz kaybı yaşayacak olan bebek, bu nedenle hem iştahsız, hem de halsiz olabilir.

Bebeğin vücut ısısının artması, ve terlemesi dolayısı ile isilik oluşumuna da açık olacağını unutmamalısınız. Eğer dar giysiler giydirirseniz ter bezleri tıkanacak olan bebeğinizin vücudunda isilik oluşmaması imkansız bir hal alacaktır. Bunu önlemek adına bebeğinize ince, ve bol giysiler giydirmeniz gerekmektedir.

Ancak tüm bunları bir kenara bıraktığımızda, verdiğimiz önerilerin klimasız ortamlar için geçerli olduğunu da unutmamalısınız. Klimalı ortamda bebeğiniz bu giysi önerileri ile üşüyebileceğinden, giyimini yine vücut ısısına göre ayarlamanız gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.