0

Sevgilimin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarım?

Hepimiz zaman zaman, birlikte olduğumuz, “Aşkım” dediğimiz insana karşı güven sorunu yaşayabiliriz. Sevgilime güvenebilir miyim, sevgilimin yalan söylediğini nasıl anlarım, sevgilimin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarım şeklindeki sorular beynimizi kemirir. Hatta içimizdeki kurt bazen öyle bir hal alır ki, sorunsuz bir ilişkiyi sorunlu hale getiren biz olabilir; sonrasında da o değer verdiğimiz insanın kaybı ile sarsılırız. Peki bunu anlamanın bir yolu yok mu? Aslında bir de değil, bir kaç yolu var…Radyo Dinle

Sevgilimin Yalan Söyleyip Söylemediğini Nasıl Anlarım?
Sevgilimin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarım?
Sevgilime Güvenebilir Miyim?

■ Sevgilinizin yalan söylediğini, kendisi hakkında konuşup konuşmadığına bakarak anlayabilirsiniz. Yalan söyleyen bir insan, sadece söylediği yalanın ortaya çıkmaması adına, kendileri hakkında konuşmaktan kaçınır, üçüncü kişiler üzerinden konuşur; kendileri ve yalanları ile aranıza mesafe koyarlar.

■ Yalan söyleyen bir kişinin konuşmaları ve tavırları olumsuzdur. Aslında bunu bilerek yapmazlar. Yalan söyledikleri için kendilerini huzursuz hisseder ve dolayısı ile de gerginliklerini, hareket ve sözlerine yansıtırlar.

■ Yalan söyleyen bir sevgiliniz varsa, aslında yalanlarının basit olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü beyinleri zaten karışık şeyleri reddeder. Yalan söyleyen insanların karar vermekte zorlandıkları ve değerlendirme konusunda problem yaşadıklarını da belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Yalan söyleyen bir sevgilinin kurduğu cümleler ise oldukça karışıktır. Detaylı ayrıntılara girerek, aslında söyledikleri yalanı gizlemeye çalışırlar. Sizin yapmanız gereken ise kurduğu cümlelere dikkat etmektir.

■ Biraz önce, yalan söyleyen kişilerin gerginleştiklerini belirtmiştik. Bu gerginlik, kalplerinin hızlı atmasını sağlar ve dolayısı ile göz bebekleri büyür. Eğer bir insanın tavırlarından yalan söylediğini anlamakta zorlanıyorsanız, göz bebeklerine bakabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.