0

İlgi Çekmek İçin Neler Yapmalıyım?

ilgi çekmek için yapılması gerekenlerPek çok kadın, yeni tanıştığı bir kişinin ilgisini çekmek için neler yapması gerektiği konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değil. İlgi çekmek için neler yapmalıyım şeklinde sorularla bize ulaşan kişi sayısı öyle fazla ki… Biz de bu nedenle yazımız içerisinde, ilgi çekmek için yapılması gerekenlerden söz etmeye karar verdik. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilgi çekmek için başka bir araştırma yapmanıza gerek kalmayacak…Radyo Dinle

İlgi Çekmek İçin Neler Yapmalıyım?

• İlgi çekmek için önce ilgilenmek gerektiğini ilk kural olarak hatırlayın. Bir insanla ilgilenir, ona onunla ilgili sorular sorar, verdikleri cevapları dinler; ve tüm bunları isteyerek yaparsanız, o insan bunun farkında olur; ve ne alıyorsa onu verir; yani o da sizinle ilgilenmeye başlar.

• İlgisini çekmek istediğiniz kişinin ismini mutlaka hatırlayın… Eğer bir insana, “Bakar mısın” yerine, ismi ile hitap ederseniz, hem size daha istekli bir şekilde bakar, hem de, ismini hatırlıyor olmanız onu oldukça etkiler. Bu durum, sizi önemsemesini sağlayacaktır.

• İlgi çekmek için yapılması gerekenlerden bir diğeri de, insanlara hareket; ve davranışları için övgü dolu yorumlarda bulunmaktır. Aynı şekilde onlar size iltifat içerikli yorum yaptıklarında ise, basit bir teşekkür ile durumu geçiştirmeyi bilmelisiniz.

• El sıkışma konusunda uzmanlaşın… İlgisini çekmek istediğiniz kişinin elini sıkarken, o eli kavrayarak güçlü şekilde sıkmanız gerekir. Bu sizin hem kişiliğinizin güçlü olduğunu, ve hem de kendinize güvendiğinizi ona hissettirmektedir. Bunun yanında bir de göz teması kuracak olursanız, onun için sizden daha ilgi çekicisi olmayacaktır.

• Kendinize güvendiğinizi her zaman hissettirin. Bunun için her zaman neşeli olun, ve başınızı dik tutun. Kendinizden emin görünmeniz gerektiğini unutmayın. Başka hiç bir şey yapmasanız dahi bu sizin için yeterli bir duruş olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.