0

Eski Sevgiliyi Düşünmemek İçin Ne Yapmalı?

Özellikle duygusal bir kadınsak, bir de eski sevgilimizi sevdiğimiz halde ayrılmak durumunda kalmışsak, aradan geçen zaman ne kadar çok olursa olsun, zaman zaman, eski sevgilimi düşünmeden edemiyorum diyebiliyoruz. Hele bir de hayatımıza yeni bir insan almayı düşünüyorsak; ya da reddetmesi zor bir teklif almışsak… Doldur boşalt yapmadığımızı kimse söyleyemez. Tam da bu noktada, eski sevgiliyi düşünmekten kurtulmak hakkında bilgi sahibi olmamız önemlidir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, eski sevgiliyi düşünmemek için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Eski Sevgiliyi Düşünmemek İçin Ne Yapmalı?

■ Eski sevgiliyi düşünmekten kurtulmak için yollar ararken, yine de eski sevgilimi düşünmeden edemiyorum diyorsanız, düşünün; ama, onunla yaşamış olduğunuz ilişkiden neler öğrendiğinizi düşünün. Bu sayede, başlayacak yeni ilişkiniz için de yollar geliştirmiş olur, yaptığınız hataları bir daha nasıl yapmayacağınızı analiz edersiniz.

İnternette Tanıştığın Kişiyle Buluşmak

■ Sizin, birbiriniz için yaratılmadığınıza kendinizi inandırın. Her şeyin öncesinde, şimdi onun kendi hayatına devam ettiğini aklınızdan çıkartmayın. Bunu anlamak için hayatında bir başkasının olmasına gerek yok. Sizi bırakıp gitmesi yeterli koşul değil mi zaten?

■ Onu, sosyal medya hesaplarından takip edip, size ne gibi atıflarda bulunduğunu düşünmeyin. Acaba hangi şarkıyı dinledi de içinde sizden bir şeyler mi buldu… Uyumadan önce, kendinizle başbaşa kalıp da telefonu elinize aldığınızda, onun sosyal medya hesaplarını karıştırmaktansa, geleceğinizle ilgili neler yapabileceğinizi düşünün ve sabah uyandığınızda da hemen işe koyulunç

■ Eğer hala, eski sevgilimi düşünmeden edemiyorum diyorsanız, oturup onu düşünün… Düşünün ki sizi en çok hangi özellikleri rahatsız ediyordu? Şimdi bu özelliklere yoğunlaşın. Uzun uzun düşünün hatta. Bir zaman sonra sıkıldığınızı hissedeceksiniz.

Sevgilime Sevdiğimi Nasıl Belli Ederim?

■ Onun size saygı duymadığı; ya da sizi istemediğine odaklanın. Diyelim ki çok gururlu biri olduğunu biliyorsunuz ve bu nedenle size geri dönemediğini düşünüyorsunuz. Ama sizin için önemli olan gurur değil, sizin için çaba harcayabilecek güce sahip biri. Şimdi bu düşünceye odaklanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.